You are currently viewing WARSZTATY JESIENNO-ZIMOWE DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

WARSZTATY JESIENNO-ZIMOWE DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Przedstawiam Państwu propozycję 4 potraw o tematyce jesienno-zimowej. Każda z potraw jest wyjątkowa i każda z nich wniesie walory edukacyjne w życie dzieci. Państwo wybieracie wspólnie z dziećmi, którą z przedstawionych potraw chcecie przygotować.
W wersji jesienno – zimowej stawiamy na zdrowsze wersje słodyczy.

CHOINKOWE BROWNIE

Ciasto jest przygotowane na bazie mąki migdałowej lub z czerwonego buraka (to pierwsze jest preferowane przez dzieci, drugie przez rodziców). Uczymy dzieci, że wyroby z pominięciem mąki pszennej lub na bazie warzyw, ograniczeniem cukru również mogą być bardzo atrakcyjne i smaczne.

Dzieci pod czujnym okiem specjalisty samodzielnie przygotowują ciasto w zespołach, następnie jest czas na przygotowanie przestrzeni do samodzielnego dekorowania piernikowego brownie. Do dekoracji potrawy wykorzystujemy naturalne produkty takie jak owoce suszone, mak, orzechy oraz pyłek pszczelni.

GOFRY Z AROMATEM JESIENI I ZIMY

Gofry są jednym z najbardziej wyczekiwanych potraw przez dzieci. W zależności od decyzji jaką podejmiecie Państwo możemy przygotować dwie wersje gofrów. Jedne przygotowujemy na bazie mąki orkiszowej z dodatkiem przypraw korzennych, drugie są jajeczne.
Pierwsze na bazie mąki gryczanej są chrupiącą zdrowszą wersją klasycznej wersji gofrów. Drugie są błyskawiczną wersją gofrów idealną na śniadanie lub do śniadaniówki. Są one dobrym wyborem dla amatorów jajek, niestety nie są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za ich smakiem. Warto przemyśleć oba rozwiązania.
Niezależnie od dokonanego wyboru, podajemy je z frużeliną owocową domowej roboty lub z powidłami śliwkowymi. Dzieci samodzielnie przygotowują ciasto w grupach max 5 osobowych. Następnie wypiekamy je w gofrownicy.

GRANOLA PIERNIKOWA

Granola w wersji jesienno-zimowej może być bogatym urozmaiceniem codziennej diety dziecka. Na obecnym rynku spożywczym znalezienie granoli z bardzo dobrym składem, smakiem i w stosunkowo niskiej cenie graniczy z cudem. W trakcie tego warsztatu dzieci będą samodzielnie tworzyć swoje małe cuda.
Na warsztatach dzieci będą samodzielnie przygotowywały granole wg ściśle podanej receptury, lecz nauczą się również jak samodzielnie przygotować ją w domu z własnych ulubionych produktów.
Granolę można jeść jako samodzielną przekąskę pełną błonnika lub jako dodatek np. do jogurtu lub mleka, do owoców, smoothie bowl z granolą, pieczone jabłka z nadzieniem z granoli, wafle lub naleśniki z granolą. (można dodać granolę do ciasta by uzyskać efekt chrupkości).

MUFFINY JOGURTOWE

Wszelkie babeczki, muffinki to jest jedna z bardziej lubianych wersji słodyczy przez dzieci. Stworzony przeze mnie przepis jest bardzo łatwy w przygotowaniu, a dzięki obecności jogurtu naturalnego są one bardziej odżywcze. Oznacza to, iż można je dać dzieciom do śniadaniówki w ramach drugiego śniadania. Dodatek owoców i orzechów w śniadaniówce sprawi, iż będzie ona idealna.

Muffinki będą przygotowane przez dzieci w zespołach max 5 osobowych.

Dodatkowe informacje:

W związku z wykorzystaniem mąki oraz super zabawę z nią proszę o w miarę możliwości ubranie dzieci w jasne ubrania (na czarnych widać każdy okruszek mąki 😉 ).

Jeżeli wiecie Państwo, o alergiach pokarmowych dzieci proszę o informację na minimum tydzień przed planowanym warsztatem. Postaram się przygotować inną recepturę dla dziecka z alergią.
Jako mama 4 dzieci, z czego 3 z nich choruje na celiakię i w związku z tym nie mogą spożywać glutenu wiem jak ważne jest przygotowanie bezpiecznej przestrzeni dla KAŻDEGO dziecka.

CENA

Koszt przeprowadzenia warsztatów uwzględnia zakup składników oraz wszelkich innych potrzebnych akcesoriów.
W razie potrzeby w studio są dostępne torebki papierowe do spakowania przygotowanych potraw na wynos.
W trakcie trwania warsztatów dzieci mają nieograniczony dostęp do wody.

Koszt przeprowadzenia warsztatów tj. 35 zł od dziecka.
W przypadku mniejszych grup nie mniej niż 600 zł za cały warsztat.

Istnieje możliwość płatności gotówką, kartą lub przelewem.
Za każdy warsztat otrzymują Państwo potwierdzenie płatności w postaci paragonu lub na wyraźną prośbę lub w przypadku płatności na konto wystawiam fakturę.
Płatność w dniu warsztatów.

PROGRAM WARSZTATÓW

1. Umówienie dogodnego terminu  
2. Część teoretyczna Omówienie składników oraz przygotowywanych potraw (15-20 minut)  
3. Zabiegi higieniczne   Umycie rąk oraz zapoznanie się z wcześniej przygotowanym stanowiskiem pracy (5-10 minut)
4. Część praktyczna Rozdzielenie zadań, przygotowanie i wydanie potraw (20-25 minut)
5. Degustacja   Smakowanie potraw (10-15 minut)
6. Sprzątanie i pożegnanie   Wspólne ogarnięcie stołu oraz podsumowanie warsztatu i rozdanie przepisów uczniom (5-10 minut)   Całkowity czas trwania warsztatów to 60-90 minut. Uzależniony jest on od rodzaju wybranej potrawy oraz zaangażowania dzieci w pracę.

Dodaj komentarz